vesti24.mk

Tag : закани

ВЕСТИ

Преку лажни профили се заканувал на сограѓанин, па доби кривична пријава

admin
Дебарското одделение за внатрешни работи до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против М.К.(34) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело...
ЗАБАВА

„Само ако ти дојдам!“: Заканите кон детето не се добро воспитување!

admin
Сигурно сте слушнале како некои родители им велат на нивните деца: „само ако ти дојдам, ќе видиш ти убаво“ или „престани да удираш по стаклото,...
ВЕСТИ

И се заканувал на сопругата и трите малолетни деца со остар предмет- полицијата го расчистува случајот

admin
Вчера во СВР Тетово, А.Ф(37) од село Палатица, тетовско пријавила дека на 13 декември 2019 околу 20:30 часот нејзиниот сопруг З.Ф од село Палатица ја...
ВЕСТИ

СВЕДОШТВО ЗА АЛФА: „Како со тортура, закани и рекет паднав во пајажината на Заеви“

admin
„Како со тортура, закани и рекет паднав во пајажината на Заеви“. Ова го опишува бизнисмен кој го даде своето сведштво за телевизија АЛФА. Телевизијата најавува...
ВЕСТИ

Арсовски: Заев го руинираше правниот систем преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем

admin
Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева. Јавноста е сведок дека Зоран Заев преку Владата на лична сметка на Катица Јанева префрлале пари во...
ВЕСТИ

Му се заканувал на адвокатот: Притвор за велешанец осомничен за загрозување на сигурноста

admin
Основното јавно обвинителство Кавадарци отвори постапка против едно лице кое е осомничено дека сторило продолжено кривично дело – Загрозување на сигурноста предвидено во член 144...
ЗАБАВА

Жена добивала заканувачки писма: Кога полицијата дознала кој ги испраќа, сите се шокирале

admin
За да му се одмазди на поранешниот партнер, 69-годишна жена од Хрватска на својата адреса си праќала заканувачки писма и пријавила во полиција дека се...
МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Таравари: Ден пред гласањето на Советот во Гостивар, Спасовски беше во градот и се закануваше на советниците

Ferad Aruc
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, еден ден пред да се гласа Советот на општината, бил во градот и им се заканувал и уценувал дел...
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Скопјанец уценувал девојка со компромитирачки фотографии!

admin
СВР Скопје поднесе кривична пријава против В.Г.(32) од Скопје, поради постоење основи на сомневање дека сторил кривично дело “уцена”. Во март 2016 година пријавениот се...