vesti24.mk

Tag : ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАБАВА

„Џони Вокер“ ќе се продава во „хартиена амбалажа“

admin
„Џони Вокер“ – шкотското виски старо речиси 200 години, наскоро ќе се продава во т.н. „хартиена амбалажа“, соопшти Дијаџио – компанијата сопственик на марката. Новите...
ЗАБАВА

Како Викинзите користеле сончеви камења за навигација на отворено море (ФОТО)

admin
Викинзите најчесто се паметат поради силувањата и грабежните, но нивните навигациски вештини исто така се познати. Последната студија покажува дека Викинзите направиле многу ефикасно решение...
ЗАБАВА

Британски научници развиле модел што полесно ќе предвиди земјотреси

admin
Научниците од Единбург создадоа нов математички модел за кој веруваат дека ќе го подобри начинот на кој се предвидуваат земјотреси. Геолозите од центарот Лајл што...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Ова момче е хит во регионот откако даде урнебесен одговор на прашање на новинар

admin
Момче од Осијек стана вистински хит на социјалните мрежи поради одговорот кој му го даде на новинар кој анкетираше граѓани кои одлучиле топлото време да...
ЗАБАВА

Повторно се затвора Дизниленд во Хонг Конг

admin
Забавниот Дизниленд парк во Хонг Конг повторно ќе биде привремено затворен, откако властите воведоа забрана за јавни собири на повеќе од четири лица. Властите во...
ЗАБАВА

Невеста под дејство на алкохол, ги истепала мажот и свекрвата, а ни кумот не поминал најдобро

admin
Не можела да се контролира! Венчавката треба да биде еден од најсреќните денови во животот на невестата и младоженецот, но во Баварија поради алкохолот тоа...
ЗАБАВА

„Семејството на мојата идна сопруга има бизарен ритуал поврзан со првата брачна ноќ… ”

admin
Еден иден младоженец останал шокиран кога дознал за ”ритуалот” кој треба да го почитува за време на првата брачна ноќ која што фамилијата од неговата...
ЗАБАВА

Откријте кој е најубавиот град во САД (ФОТО)

admin
Според податоците на една финансиска фирма, Флорида е најдоброто место за живот на пензионерите, но пред одлуката за преселување сигурно би требало да ги разгледате...
ЗАБАВА

ФОТО: Шолји кафе поставени на местото на геноцидот во Сребреница

admin
8.372 шолји кафе се поставени на местото каде во јули 1995 година беше извршен геноцидот во Сребреница во кој страдаа преку 8 илјади Бошњаци. Овие...