vesti24.mk

Tag : ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАБАВА

Жена херојски влетала во замрзнатата вода од базенот како би го спасила своето куче- оваа видео снимка ќе ве облее со емоции (ВИДЕО)

admin
Жена од сојузната американска држава Тенеси скокнала во замрзнат базен во својот двор за да го спаси кучето кое падна внатре додека си играше со...
ЗАБАВА

Добила државна помош од 150.000 долари, а ги потрошила на шопинг

admin
Американка од Северна Каролина, која наводно фалсификувала документи со цел да добие државна помош од 150.000 долари наменета за компании, е обвинета дека ги потрошила...
ЗАБАВА

Прво се развеле, а сега на поранешната сопруга и плаќа за тоа што ја чистела куќата: Му ја наплатила секоја измиена чинија!

admin
Разводот на брачната двојка Чен од Пекинг го привлече вниманието на јавноста откако судот го прифати барањето на дамата сопругот да плати за сè што...
ЗАБАВА

Куче падна во замрзнат базен, реакцијата на неговиот сопственик ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

admin
Студеното време преовладуваше последните денови во Тексас, а водата во базените пред многу куќи се замрзнала и ги претворила во лизгалишта. Дан Холмс научил на...
ЗАБАВА

НЕ САКАЛА ДА ИМА ДЕЦА, ПА РОДИЛА 16: „Сопругот ме убеди, не е ни исклучено дека ќе имаме уште!“

admin
Џени Бонел и нејзиниот сопруг Реј имаат 16 деца и се најголемото семејство во Австралија. Оваа 51-годишна жена била бремена дури 23 пати, но за...
ЗАБАВА

СТРАШНО ВИДЕО СЕ ВРТИ НИЗ ТИКТОК: Нешто го повлече девојчето под креветот, сцената е навистина морбидна! (ВИДЕО)

admin
Џош Дин, загрижен татко, објави неверојатно видео на Тик Ток од неговата ќерка како нешто ја повлекува под креветот. На снимката од камерата од детската...
ЗАБАВА

Крокодил тежок 154 килограми немало да остане жив поради патики (ВИДЕО)

admin
Крокодил тежок 154 килограми морал итно да се однесе на операција поради патиката што ја проголтал. Имено, ветеринарите на една клиника во Флорида добиле итен...
ЗАБАВА

Трипати помали се шансите лица кои носат очила да се заразат со Covid-19

admin
Шансите дека лицата кои носат очила ќе се заразата со коронавирусот се трипати помали отколку кај оние кои не ги носат, од едноставната причина што...
ЗАБАВА

20 лозинки кои ги користите, а мора веднаш да ги промените

admin
Досега веројатно веќе сте запознаени со вообичаените совети околу лозинките кои ги користите на интернет. Се препорачува избегнување низа броеви, сопственото име, како и користење...
ЗАБАВА

Од оваа масажа сигурно би побегнале: Со сатари во близина на вратот ви ја враќаат енергијата?! (ВИДЕО)

admin
На Тајван е сè популарен третманот „dao liao“ – бизарна масажа со сатари која ја враќа енергијата и балансот во телото. Иако изгледа опасно, за...
ЗАБАВА

Браќата и сестрите секогаш имаат некаков „пеколен“ план, а овие се фатени на дело

admin
Децата имаат полни раце пеколни планови, особено кога имаат помали браќа и сестри. Браќата и сестрите понекогаш можат да бидат напнати, особено во детството кога...