vesti24.mk

Tag : западнонилска треска

ВЕСТИ

Уште еден заболен од западнонилска треска во Македонија

admin
Средовечен маж е втор случај годинава кој бил примен како заболен од западнонилска треска на Клиниката за инфективни болести, објави Сител. Станува збор за професионален...
ВЕСТИ

Скопјанец заразен од западно-нилска треска се бори за живот на Клиника – заразата ја добил во земјава

admin
66 годишен скопјанец заразен со западно нилска треска се бори за живот на Клиниката за инфективни болести, објави Сител. Како што информираат од телевизијата, тој...