vesti24.mk

Tag : запленета

БАЛКАН

Во Албанскиот град Валона запленети над 630 килограми марихуана во прав

Ferad Aruc
Полицијата од албанскиот приморски град Валона, во близина на Орикум заплени 630 килограми марихуана во прав и 900 грама масло од марихуана. Во акцијата во...