vesti24.mk

Tag : заразна жолтица

ВЕСТИ

Филипче: Досега се регистрирани вкупно 62 слуачи на заразна жолтица

admin
Досега се регистрирани вкупно 62 слуачи на заразна жолтица, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче. -Имаше повеќе работни средби од страна на експерти од...