vesti24.mk

Tag : заразување

ЗАБАВА

Кога е безбедно да се гледате со другите луѓе откако ќе прележите Ковид-19- оваа грешка речиси нема кој не ја прави!

admin
Се разболувате. Поминуваат неколку дена, и за среќа почнувате да се чувствувате подобро. Дали е во ред тогаш повторно да започнете да се гледате со...
ЗАБАВА

Можете ли да се заразите со коронавирус двапати?

admin
Научниците сè уште не го знаат одговорот на ова прашање со сигурност, но веруваат дека тоа е малку веројатно. Здравствените експерти сметаат дека луѓето кои...