vesti24.mk

Tag : Затајување данок

МАКЕДОНИЈА

Преку своите фирми затајувала данок, Ивона Талевска свртела 800.000 евра

Ferad Aruc
Новинарката и уредничка во Сител и Вечер, Ивона Талевска, која беше осудена за затајување данок, преку нејзините  две фирми во периодот 2008-2015 година, свртела над...
МАКЕДОНИЈА

Ивона Талеска на суд на 19 февруари за затајување данок

Ferad Aruc
Ивона Талеска, обвинета во случајот „Тифани“ кој што го отвори специјалното јавно обвинителство, треба да се појави на суд на 19 февруари, додека судењето за...