vesti24.mk

Tag : затворен

ВЕСТИ

Работел по дозволеното време – затворен угостителски објект во гостиварско

admin
На 27.02.2021 во 21.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар извршиле контрола во угостителски објект во с.Балиндол, гостиварско, сопственост на И.Б.(49) од с.Балиндол. При...
ВЕСТИ

Затворен угостителски објект во Крива Паланка поради непочитување на мерките за Ковид-19

admin
На 13.02.2021 во 21.14 часот, при контрола на угостителски објекти на подрачјето на Крива Паланка, полициски службеници од ОВР Крива Паланка констатирале дека угостителски објект...