vesti24.mk

Tag : Затворска казна

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

НИКОЛА ГРУЕВСКИ: Јас сум во Будимпешта, и побарав политички азил од унгарските власти!

Ferad Aruc
Екс-премиерот Никола Груевски на својот Фејсбук профил објави дека е во Будимпешта и дека побарал политички азил од тамошните власти. „Во последните неколку денови примив...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Никола Груевски не се појави во затворот „Шутка“

Ferad Aruc
Експремиерот, Никола Груевски до утрово не се појави во затворот во Шуто Оризари каде треба да ја отслужува затворската казна во времетраење од две години...