vesti24.mk

Tag : затвор „Шуто Оризари“

МАКЕДОНИЈА

Никола Митровски-Кољо обвинет за крвавиот четврток

Ferad Aruc
Никола Митровски Кољо, кој им беше недостапен на органите на прогонот, од вечерва е во затворот во Шуто Оризари, дознава „Макфакс“. Неофицијално тој самиот се...