vesti24.mk

Tag : затвор

ЗАБАВА

Трајни навики што се стекнуваат во затвор – некои луѓе никогаш не биле зад решетки но ќе се пронајдат

admin
Животот зад решетки е доста различен од секојдневието и се создаваат навики од коишто, понекогаш, е тешко да се ослободите по издржување на казната. И,...
ВЕСТИ

Во затворот во Штип пронајдена ќеса со прашкаста материја, полицијата работи на расчистување на случајот

admin
На 27.03.2021 во 08.04 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа Затвор Штип било пријавено дека во затвореното одделение – крило бр.3 во затворот била...
ВЕСТИ

Во затворот во Штип пронајдена ќеса со прашкаста материја, полицијата работи на расчистување на случајот

admin
На 27.03.2021 во 08.04 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа Затвор Штип било пријавено дека во затвореното одделение – крило бр.3 во затворот била...
ВЕСТИ

Затвореник фатен со марихуана, ја криел со бетонска подлога во тетовскиот затвор

admin
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.А.(25) од с.Мерово, тетовско, осудено лице во во Казнено-поправната установа – Затвор Тетово, поради постоење основи на сомнение за...
ВЕСТИ

Приведен дилер: Тинејџерот бил осуден на три години затвор

admin
Денеска (24 февруари) околу 11:45 часот во гостиварско Чегране, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Ф.А.(19) од ова...
ВЕСТИ

Нов кopoна-клacтep во кумановскиот затвop?

admin
Неофицијално Инфомакс дознава дека во затворот во Куманово, К’шање еден од затворениците е позитивен на опасниот коронавирус. Информацијата се обидовме да ја потврдиме контактирајќи го...
ЗАБАВА

Купиле преслатко маче преку интернет- неколку недели подоцна мачката пораснала, а тие завршиле во затвор

admin
Француската двојка доживеа необично искуство кога дознале дека наместо мачката за која платиле 6.000 евра, добиле тигар! Имено, се покажало дека тие купиле тигарче, наместо...
ЗАБАВА

Турист напишал негативна препорака во хотел во Тајланд, сега му се заканува затвор

admin
Американецот Весли Барнс, кој што работи на Тајланд е уапсен поради наводно нанесување штета на угледното одмаралиште „Си Вју“ на островот Кох Чанг. Господин Барн...
ЗАБАВА

Маж осуден на 18 месеци затвор за уништување слика на Пикасо

admin
Во Велика Британија, еден човек вчера беше осуден на 18 месеци затвор поради уништување слика на Пабло Пикасо, вредна 20 милиони фунти, во уметничката галерија...
ВЕСТИ

Чулев: Секое постапување кое е во спротивност со законот ќе биде санкционирано, а казната за избори кривични дела се движи до 10 години затвор

admin
“Пред нас се уште едни значајни парламентарни избори, избори кои што, по правило треба да бидат празник на демократијата, доказ за функционирањето на уставно-правниот систем...
ЗАБАВА

Чуварка имала с*кс со затвореник: Ја откриле по дупката на панталоните, сега двајцата се зад решетки

admin
Чуварка во британскиот затвор Фаркланд, се вљубила и стапила во врска со затвореник, па и самата заврши зад решетки. Имено, Стефани Смитвајт, вработена во еден...
ЗАБАВА

Зад оваа фотографија стои приказна која ќе ве расплаче: Болна прегратка меѓу ќерка и татко кој заминува во затвор

admin
Станува збор за Босанецот Фикрет Дедиќ, кој оди на отслужување шестмесечна казна затвор , зашто исекол три кубика дрва од државна шума. На социјалните мрежи...
ЗАБАВА

Затвор во Германија претворен во хотел

admin
Историскиот затвор во градот Фјурстенау во северозападна Германија по повторното отворање работи веќе извесно време, но сега како хотел. Бројни туристи, меѓу кои и штотуку...