vesti24.mk

Tag : затврање

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„ЛГ“ е првиот голем производител на смартфони кој поради загуби го затвора својот синџир на производство

admin
„ЛГ“ е првиот голем производител на смартфони што се повлекува од пазаротСеул, 5 април 2021 (МИА) – Јужнокорејската компанија „ЛГ електроникс инк.“ е првиот голем...