vesti24.mk

Tag : затемнување

ЗАБАВА

Вечерва на небото ќе има „крвава Месечина“, еве од каде во Скопје ќе можете да ја видите

admin
Вечерва ќе се случи многу редок астрономски настан–целосно затемнување на Месечината, истовремено Марс ќе биде најблиску до Земјата во последните 15 години. „Крвавата Месечина“ ќе...