vesti24.mk

Tag : заштитено подрачје

ВЕСТИ

Шар Планина и Осоговски планини – две нови заштитени подрачја во државата

admin
Владата на денешната седница ги усвои иницијативите за заштита на Шар Планина и Осоговските Планини. Како што соопшти Министерството за животна средина и просторно планирање...