vesti24.mk

Tag : заштитен визир

ЗАБАВА

Ново откритие на научниците: Визирите не штитат од коронавирус?

admin
Швајцарски научници откриле дека пластичните визири не штитат од коронавирусот. „Дејли Мејл“ пишува дека се анализирани податоците од едно жариште во таа земја, односно туристички...