vesti24.mk

Tag : заштитна маска

ВЕСТИ

Полицискиот час не го почитувале 27 лица, 435 не носеле маска

admin
Од 20.00 часот (13.04.2021) до 05.00 часот (14.04.2021) констатирано е дека 27 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (13/14.04.2021)...
ВЕСТИ

МВР: Маска не неносело 571 лице, 22 го прекршиле полицискиот час

admin
Од 22.00 часот (25.03.2021) до 05.00 часот (26.03.2021) констатирано е дека 22 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (25/26.03.2021)...
ВЕСТИ

МВР: 15 лица не го почитувале полицискиот час, 393 не носеле заштитна маска

admin
Од 22 часот (14.03.2021) до 05 часот (15.03.2021) констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак...
ЗАБАВА

Урнебесно видео: Танга место маска, жена се соблече сред продавница

admin
Жена која во продавница на сите им порача дека на долната облека има помалку бактерии отколку на заштитна маска кога се носи цел ден, ја...
ЗАБАВА МОДА

ФОТО: Корона мода, блузони со маска

admin
Пандемијата на коронавирусот, меѓу другото, влијае и на модната индустрија. Последниве неколку месеци, видовме бројни брендови кои излегоа со уникатни дизајнерски маски… Најновиот моден тренд...