vesti24.mk

Tag : заштитни мерки

ВЕСТИ

Владата ќе расправа за новиот пакет мерки, а Собранието за законски измени за справување со Ковид-19

admin
Сите економски оператори да работат до 23 часот, ограничување на капацитетот во јавниот превоз до 50 отсто, забрана на јавни настани и препорака до целата...
ВЕСТИ

Институциите тврдат дека храна има доволно: За поскапување казни до 5.000 евра, па и една година затвор

admin
Прехранбената индустрија во земјава им порачува на граѓаните дека нема потреба панично да купуваат залихи зашто има доволно леб, брашно, масло за јадење, млеко, млечни...