vesti24.mk

Tag : За заедничка Македонија

Uncategorized

ПОДНЕСЕНА ИНИЦИЈАТИВА ДО УСТАВЕН СУД: Се оспорува изборот на Џафери за собраниски претседател

admin
Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ велат дека продолжува битката за зачувување на унитарноста на државата. Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска до Уставниот суд поднесува...