vesti24.mk

Tag : За именување директори

МАКЕДОНИЈА

ОДЗЕМЕНИ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ТАРАВАРИ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ И ИМЕНУВАЊЕ НА ДИРЕКТОРИ НА УЧИЛИШТА

Ferad Aruc
Министерството за образование вчера ги одзело ингеренциите на градоначалникот на Општина Гостивар Арбен Таравари за именување и разрешување на директори во основните и средните училишта...