vesti24.mk

Tag : за поскапено гориво

ВЕСТИ СВЕТ

Илјадници луѓе излегоа на улица во Бугарија, се блокираат патиштата поради поскапувањето на горивото!

Ferad Aruc
Илјадници граѓани на соседна Бугарија деновиве ги блокираа важните сообраќајници и патишта ширум земјата во знак на протест против зголемувањето на цената на горивата, воведувањето...