vesti24.mk

Tag : Зголемена облачност

ВЕСТИ

Зголемена облачност, северен ветер и ниски утрински температури, најавуваат метеоролозите

admin
Повремено зголемување на облачноста и умерен северен ветер, кој долж Повардарите ќе биде засилен, најавуваат метеоролозите за утре во земјава. Според информцијата од УХМР, потоа...