vesti24.mk

Tag : зголемена продажба

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Раст на продажбата на Ламборџини за 96 отсто

admin
Фолксваген Ламборџини соопштија дека нивните испораки пораснале за дури 96 отсто во првата половина од годинава, најмногу поради новиот модел – „Урус“. Италијанскиот производител на...