vesti24.mk

Tag : зграда

ЗАБАВА

Единствен пример во светот: Низ оваа зграда поминува АВТОПАТ (ВИДЕО)

admin
Зградата Gate Tower во Јапонија е само една од многуте импресивни градби во Осака, но она што ја прави единствена во светот е функционалниот автопат...
ЗАБАВА

Ова го нема ниту на филмовите- дете падна од вториот кат, а драмата да биде поголема се случи чудо! (ВИДЕО)

admin
Дете (3) од Индија си играло на тераса кога во еден момент се доближило до оградата и паднало од вториот кат. По неверојатна игра на...
ЗАБАВА

Потрошиле милиони за да ја направат оваа зграда: На свеченото отворање сфатиле дека нешто изгледа многу безобразно (ВИДЕО)

admin
Гуангсу Њу Медиа Центарот бил отворен минатиот петок на југоистокот на Кина. Отворањето на зградата е зачинето со огномет кој бил поставен на врвот поради...
ЗАБАВА

Гром ја погоди највисоката зграда во Европа: Спектакуларна глетка во текот на страшно невреме (ФОТО+ВИДЕО)

admin
Во приморскиот округ на Санкт Петербург во саботата вечер гром удри во громобранот на „Лахта центар“, највисоката зграда во Европа. Вот для чего #ЛахтаНебоскреб #санктпетербург...
ВЕСТИ СВЕТ

Истанбул: Се сруши четирикатница како резултат на лизгање на земјиште (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Зградата беше евакуирана, но поради безбедносна претпазливост евакуирани беа и околните згради. Во истанбулската населба Бејоглу се сруши четирикатна зграда по два часа откако беше...
ЗАБАВА

Најстрашната зграда на светот, само за храбрите: Како да не е доволно што има 94 ката, најгоре ве чека вистински кошмар (ВИДЕО)

admin
Во овој момент не можеме да смислиме ништо што би предизвикало поголем скок на адреналинот од оваа луда зграда во Чикаго. Апсолутно сме сигурни дека...
СВЕТ

Силна експлозија во Анкара, пристигнуваат возила на брза помош

Ferad Aruc
Силна експлозија одекнала пред неколку моменти во турската престолнина Анкара. Според првичните информации причината за експлозијата е протекување на гас во една од владините згради. Според турските медиуми...
Uncategorized

Отишле со багери да рушат зграда, а потоа по грешка срушиле погрешна зграда

admin
Една екипа за рушење се нашла во незавидна ситуавија откако не ја сработила работата како што треба. Користејќи голем багер почнале да рушат една зграда,...