vesti24.mk

Tag : згради

СВЕТ

(Видео) Пожар проголта неколку згради во Мелбурн

Ferad Aruc
Во предградие на Мелбурн изби голем пожар, што проголта неколку згради. Комесарот за итни случаи на Австралија Крег Лепсли соопшти дека пожарот бил предизвикан од...