vesti24.mk

Tag : згрутчување

ЗАБАВА

Не ги игнорирајте овие симптоми: Згрутчување на крвта може да биде фатално

admin
Човечкото тело го запира крварењето со згрутчување на крвта. Меѓутоа, крвните згрутчувања можат да се појават кога не би требало, да предизвикаат мозочен удар, срцев...