vesti24.mk

Tag : Здрава храна

ЗАБАВА

Ги јадеме секој ден убедени дека се здрави, а правиме голема грешка: Овие 4 намирници нѐ дебелеат и ни го уништуваат имунитетот

admin
Храната што содржи „здрави“ бактерии се нарекува пробиотик, тие се многу важни за правилно функционирање на цревата, добро варење, а со тоа и имунитет. Најпознатите...
ЗАБАВА

Направете детоксикација на вашиот организам: Ова се 10-те најважни намирници

admin
Постојано сте под стрес? Не се храните здраво? Тогаш ова е вистинското време да го исчистите вашиот организам, користејќи здрави намирници. Ова се 10-те намирници...
ЗАБАВА

Извонредни совети за љубителите на пица и на здрава исхрана

admin
Се трудите да се храните здраво. Мислите дека пицата не спаѓа во таа категорија? Размислете уште еднаш! Иако луѓето обично мислат дека пицата дебелее, тоа...
Uncategorized ЗДРАВЈЕ

Ослабнала 29 килограми бидејќи го променила начинот на кој го пие утринското кафе

admin
Ели Фишер конечно има стомачни мускули, а не сало околу стомакот. На неа ѝ било потребно помалку од една година за да ослабне речиси 30...