vesti24.mk

Tag : здравко савески

ВЕСТИ

Савески: Повеќе од 50 илјади луѓе се невработени, волкава бројка сме немале од 2012 година

admin
Активистот Здравко Савески преку статус на Фејсбук пишува дека од 2012 година не сме имале толку голема невработеност. -Толку висока невработеност сме немале осум години,...