vesti24.mk

Tag : здравствени прописи

ВЕСТИ

Пет косовски државјани ќе одговараат заради непочитување на здравствените прописи во Македонија

admin
Основното јавно обвинителство во Велес до Основен суд Велес поднесе Обвинителен предлог против 5 лица – косовски државјани за кривично дело – Непостапување според здравствените...
ВЕСТИ

Кривична пријава за двајца струмичани поради непостапување според здравствени прописи

admin
Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство – Струмица ќе поднесе кривична пријава против Л.К. (36) и Д.К. (44) и двајцата од Струмица,...