vesti24.mk

Tag : здравствени работници

ВЕСТИ

Македонски здравствени работници пријавиле благи нуспојави по вакцинацијата

admin
Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека неколку здравствени работници пријави благи нуспојави по вакцинацијата со фајзеровите вакцини, но вакцинацијата засега се одвива непречено -Пријавени...
ВЕСТИ

Андоновска: Му подаруваме бел мантил на Филипче, наместо популизам да се симне меѓу здравствените работници и пациентите

admin
Крајно време е министерот Венко Филипче да облече бел мантил, да се соочи со реалноста и да оди помеѓу здравствените работници и пациентите каде што...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заболени од коронавирус 237 здравствени работници во Македонија

admin
Согласно статистичката анализа на Институтот за јавно здравје, направена заклучно со 5 мај на 1539 потврдени случаи на Kовид-19, инциденцата на 100.000 жители во земјата...