vesti24.mk

Tag : здравство

ВЕСТИ

Здравството на Филипче крахира: „Татко ми го изгубивме поради докторска грешка и незнаење“

admin
Почитуван министре Венко Филипче, имам да ви кажам неколку работи на вас и на народот. Татко ми, здрав, без никакви претходни заболувања и човек кој...
ВЕСТИ

Пензиониран генерал преживува голгота: 10 дена со температура оставен да лежи дома без лекарска помош, неговиот син бара помош

admin
Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голгота во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помош...
ЗАБАВА

Филип Ачкоски, м-р по фармација и топедукатор: Здравствени предизвици во празничниот период (ИНТЕРВЈУ)

admin
1. Празничниот период е познат по богатите трпези и испиени големи количини на алкохолни и газирани пијалоци. Како овие прехрамбени навики се ефектуираат врз здравјето...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Клинички со закана до Шилегов поради поскапиот паркинг за вработените

admin
Искуството на жртвите за пријавување семејно насилство во Центарот за социјални работи покажува дека правилата за постапување во случаи на семејно насилство не се почитуваат...