vesti24.mk

Tag : здрав живот

ЗАБАВА

Оваа супер бабичка ги поместува сите граници и руши рекорди (ВИДЕО)

admin
103-годишната Џулија “Хјурикејн” Хокинс ја доби титулата најстара жена која се натпреварувала на американската тркачка патека откако ја завршила трката на 50 и 100 метри...
ЗАБАВА

Како да се поврзете со четирите елементи на природата

admin
Водата ги чисти емоциите, воздухот ја избиструва главата, оганот ги согорува стравовите, земјата ве прочистува целите. Испробајте ги овие едноставни, и многу силни вежби во...
ЗДРАВЈЕ

5 Заблуди околу тоа што треба или не треба да јадете

admin
Пакети украсени со овошје и зеленчук, ветувачка храна која не содржи масти, храна која на прв поглед ќе ви изгледа како најздравиот избор за вас,...