vesti24.mk

Tag : зекирија ибрахими

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Оставка на потпретседателот на Беса

Ferad Aruc
Потпретседателот на Движењето Беса, Зекирија Ибрахими, денеска информираше дека поднесува оставка на функцијата. Ибрахими нема да се кандидира за лидер на Беса на партискиот конгрес...