vesti24.mk

Tag : зелен чај

ЗАБАВА

Моќта на зелениот чај – кога ќе дознаете дека е многу корисен и за ова, нема да престанете да го пиете!

admin
Зелениот чај станува сè попопуларен и во светот и во нашата земја. Луѓето сè повеќе го консумираат во големи количини. Од античко време, овој азиски...
ЗАБАВА

Не ви треба ништо друго: Овој напиток го забрзува метаболизмот, зајакнува имунитетот и ја прави кожата сјајна

admin
Пролетен зелен чај кој го зајакнува имунитетот, а можете да го конзумрате во било кој период од денот, ќе ви даде сила, сјајна кожа и...
ЗАБАВА

Вистина или мит: Дали се слабее од зелен чај, јаболков оцет и кокосово масло?

admin
Луѓето секогаш бараат некој нов начин како да ги намалат килограмите, а тука се многу профитери и квази- експерти кои нема да ви ја кажат...
ЗАБАВА

5 нешта кои ќе се случат доколку пиете зелен чај секој ден

admin
Зелениот чај според многу нутриционисти е најдобриот чај кој можете да го изберете за подобрување на здравјето и општата благосостојба. Во Кина тој се употребува...