vesti24.mk

Tag : земјоделец

ЗАБАВА

Најсреќниот земјоделец на светот: Во калта си најде „камче“ кое му го промени животот

admin
Земјоделец од Индија преку ноќ се збогатил откако на земјата што ја изнајмил пронашол дијамант од 14,98 карати. Лакан Јадав (45) минатиот месец започнал да...