vesti24.mk

Tag : земјоделци

ЗАБАВА

Луѓето од оваа професија имаат најбогат сексуален живот, нема шанси да погодите за кого станува збор

admin
Истражувачите се позанимавале со откривањето на врската помеѓу сексуалниот живот и изборот на кариерата, а резултатите покажале кои професии имаат најбогат и најсиромашен сексуален живот....
ВЕСТИ

Специјалци наоружани до заби против измачените земјоделци, а Заев од Прилеп порачува: На прав пат сме!

admin
Земјоделците од цела Македонија, здружени во заедничката мака и доведени до работ на егзистенција, организирано го кренаа својот глас и дојдоа на најавен протест во...
ВЕСТИ

Земјоделците го поминаа полицискиот кордон и стигнаа до Влада

admin
Македонските земјоделци кои организирано го кренаа својот глас, го поминаа полицискиот кордонот и стигнаа до Владата од каде ги кажаа нивните барања. Инаку, претходно протестот...
ВЕСТИ

Мицкоски: Заев и власта која блеска ги доведоа земјоделците до дното (ВИДЕО)

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил сподели видео со кое објаснува како Заев и власта блескаат. -Еве како Заев и власта блеска,...
ВЕСТИ

Мицкоски од кочанско Оризари: Земјоделците не се задоволни зошто државата им го потценува трудот- не се плашат и ќе одберат правда за Македонија

admin
Кочанско Оризари одбира правда. Земјоделците велат власта ниту едно ветување не оствари од оние кои ги даваа пред изборите, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски....
Uncategorized

Почна исплатата на субвенциите за земјоделците

admin
Министерството за финансии започна со исплатата на субвенциите на земјоделците, веднаш по објавување на одлуката на Уставен суд во Службен весник со која ги отстранува...