vesti24.mk

Tag : земјотреси

ВЕСТИ

Во Македонија новите градби можат да издржат земјотрес со интензитет од 9 степени

admin
Во Македонија новите градби се проектирани за да издржат интензитет од 9 степени или јачина од 6,5 до 7 магнитуди по Рихтер. Градбите во Македонија...