vesti24.mk

Tag : Зиадин Села

ВЕСТИ

Села: Многу информации од теренот не одговараат на резултатите објавени од ДИК

admin
Претседателот на Алијансата на Албанците, Зиадин Села, изразува длабока загриженост и негодување за, како што вели, игрите што се играат со необјавување на резултатите од...
МАКЕДОНИЈА

Села во Струга најави големи протести

Ferad Aruc
Лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села, се заблагодари на граѓаните на Струга за поддршката што му ја дадоа на локалните избори, особено на иселениците. Тој...