vesti24.mk

Tag : зима

ЗАБАВА

Доколку сакате да ја поминете зимата без настинки ова мора да го прочитате и практикувате од овој момент

admin
Има многу начини како да го подобрите имунитетот, но дали сите се ефикасни? Издвоивме пет начини кои ги препорачуваат и лекарите. Користете лук Лукот е...
ЗАБАВА

Како треба да ги облекувате бебињата во зима: Не треба да им биде студено, но ни многу топло

admin
Бебињата не ја задржуваат температурата како возрасните затоа кога претстојуваат надвор во текот на зимата облеката треба да биде прилагодена на временските услови – тоа...
ЗАБАВА

Науката објаснува зошто се зголемува нашата тежина во зима и што може да направиме за да го спречиме тоа

admin
Луѓето често ја обвинуваат сезоната на празници за зголемувањето на телесната тежина во зима и тие имаат валидна причина – забавата и прославите се совршениот...
ЗАБАВА

Стаклата нема да се замаглуваат – нема мака во зима со возилата со еден трик

admin
Доаѓа се постудено време, а тоа со себе носи многу проблеми за возачите. Имено, стаклата на автомобилот секогаш се замаглуваат, но таа мака која одзема...
ЗАБАВА

Совети: Како треба да се туширате во зима за кожата да ви биде убава?

admin
Врелиот туш во зима изгледа како кратко бегство во рајот, но освен тоа што е пријатен тој не носи друг бенефит. Американските дерматолози велат дека...
ЗАБАВА

Сите ги правиме овие работи во зима, но мора да престанеме со нив!

admin
Во зима кожата почнува да го губи својот сјај и да станува сува и чувствителна. Ова се неколку работи со кои несвесно ја оштетувате кожата....
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Облечете се потопло, доаѓа зима: Од утре многу студено време, од вторник снег

admin
Дневните температури од утре ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата. Во понеделник ќе има променлива...
ЗАБАВА

Проверете дали сте меѓу нив: Луѓето со оваа боја на очи страдаат од зимска депресија

admin
Не сте единствени ако во текот на зимските месеци се чувствувате подепресивно, бидејќи станува збор за добро познатиот феномен, сезонско афективно нарушување (САД). Некои научници...
ЗАБАВА

Бебињата не треба да се премногу облечени во зима

admin
Бебињата не ја задржуваат температурата како возрасните затоа кога претстојуваат надвор во текот на зимата облеката треба да биде прилагодена на временските услови – тоа...