vesti24.mk

Tag : Зимбабве

СВЕТ

Цел Зимбабве бесен: Не му можат ништо – загарантиран имунитет за Мугабе

admin
Претставник на владејачката партија на Зимбабве изјави дека никогаш не било во план кривично гонење на досегашниот претседател Роберт Мугабе. Според пратеникот Лавмор Матуке, Мугабе...