vesti24.mk

Tag : зимница

ЗАБАВА

Совршена зимница: Најдобриот сос од домати

admin
Ако се подготвувате за зимата, не смеете да го заборавите сосот од домати Потребни состојки: -5 кг домати-2,5 лажици сол-5 лажици шеќер-2 лажици алкохолен оцет–...
ЗАБАВА

Зимница не се само ајварот и лутеницата, направете си печурки во тегла

admin
Есента е време за правење зимница. Ајвар, лутеница, туршија ќе има во секое домаќинство. Но ние ви предлагаме уште нешто: Направете печурки во тегла. СОСТОЈКИ:...