vesti24.mk

Tag : зимска опрема

ЗАБАВА

Зимска опрема за возилата: Што треба да имате од 15 ноември?

admin
Согласно член 361 став (1) од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата моторните возила и мобилните машини кога учествуваат во сообраќај на пат, во...
МАКЕДОНИЈА

Од утре задолжителна зимска опрема за возилата

admin
Утре стапува во сила законската обврска за задолжително поседување зимска опрема во возилата. Со непочитување на правилата за користење и носење зимска опрема  возачите се...