vesti24.mk

Tag : Зимски олимписки игри

СВЕТ

Северна и Јужна Кореја на пат кон мир: Делегациите на двете земји продолжуваат со преговорите во понеделник

Ferad Aruc
Северна и Јужна Кореја се согласиле во поглед на одржувањето на работните преговори на 15. јануари на севернокорејска страна во селото Пан Мун Џом, известува...