vesti24.mk

Tag : зинедин зидан

Uncategorized СПОРТ

Зинедин Зидан го напушти клупата на Реал Мадрид

admin
Раководството на Реал Мадрид денеска одржа вонредна прес-конференција на која Зинедин Зидан им се обрати на шпанските медиуми. Тој објави дека го напушта клубот по...
СПОРТ

Нејмар би се вклопил во Реал, лесно може да биде купен за 400 милиони изјавил Зидан

Ferad Aruc
Реал Мадрид лесно се справи со предизвикот наречен ПСЖ во Лигата на шампионите, иако задачата му беше олеснето со отсуството на најдобриот играч на францускиот...
Uncategorized СПОРТ

Зидан му се спротивстави на Перез за договорениот јануарски трансфер: Не ми е потребно тоа!

Ferad Aruc
Мадридските медиуми веќе неколку дена на големо пренесуваат дека Флорентино Перез веќе го има договоренот трансферот на Кепа Аризабалага од Атлетик Билбао, исклучително талентираниот чувар...