vesti24.mk

Tag : Зијадин Села

ВЕСТИ

Села: Бугарија има територијални претензии кон Македонија!

admin
Бугарија се уште има територијални претензии кон Северна Македонија, вели лидерот на АА, Зијадин Села додавајќи дека политичките случувања во регионот, под печатот на евроинтегративните...
ВЕСТИ

Села: Бугарија има територијални претензии кон Македонија!

admin
Бугарија се уште има територијални претензии кон Северна Македонија, вели лидерот на АА, Зијадин Села додавајќи дека политичките случувања во регионот, под печатот на евроинтегративните...
ВЕСТИ

Села бара одговорност за кампањата на Заев: Вирусот им го сервираат на граѓаните

admin
Огорчени сме од негрижата на тие кои се желни за власт, кои не само што го прекршиле законот и ја започнаа кампањата пред време, туку...
ВЕСТИ

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

admin
Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори...
ВЕСТИ

Села вели дека неопходно е оддржување предвремени парламентарни избори, одговори и дали би коалицирал со Заев

admin
Би поддржал закон кој нема за цел да амнестира некого, туку има за цел постепено да ги гради правото и правната држава. Нема да поддржам...
ВЕСТИ

Села ги остава гласачите на Река да постапат по сопствено убедување во вториот изборен круг

admin
Од Алијансата на Аланците на Зијадин Села, чиј претседателски кандидат Блерим Река во првиот круг освои скоро 80.000 гласови, ќе ги остават гласачите самостојно да...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

АЛФА: Несериозниот пристап на ОЈО држеше во притвор невин човек 8 месеци

admin
Единаесет месеци на јавното обвинителство му требало од доказ кој го имал уште во пред истражна постапка да утврди дека Сашо Сенков не направил никакво...
ВЕСТИ

Села излегува од Владата, замениците министри од Алијансата си поднесоа оставки

Ferad Aruc
Замениците министри од редовите на Алијанса на Албанците си поднесоа оставки. Заменик министерот за надворешни работи, Арта Точи и заменик министерот за транспорт и врски,...