vesti24.mk

Tag : Зијадин Селa

МАКЕДОНИЈА

Села: ДУИ да ја преиспита позицијата во Владата

Ferad Aruc
Алијансата за Албанците го нарекува предавство на СДСМ повлекувањето од Законот за употреба на јазиците. Зијадин Села денеска потсети дека сегашната влада е формирана токму...
МАКЕДОНИЈА

Села: Ми фрлија монитор и копје од знаме, а тоа ме зашемати

Ferad Aruc
Пратеникот Зијадин Села во сведочењето пред судот рече дека гневните напаѓачи фрлиле директно кон него монитор од компјутер и копје од знамето. „Кратко потоа почнав...