vesti24.mk

Tag : Златан Ибрахимовиќ

ЗАБАВА

Ова е хит кој ќе ве насмее: Со оваа песна Златан Ибрахимовиќ се релаксира по тренинг (ВИДЕО)

admin
Еден од најдобрите светски фудбалери, Златан Ибрахимовиќ со оваа песна се релаксира по напорниот тренинг. Популарниот Ибра ги собра сите симпатии од регионот. На социјалната мрежа...
ЗАБАВА

ФОТО: Ибрахимовиќ има двојник – игра за Баерн Минхен

admin
Ибрахимовиќ многупати има напоменато дека на светот постои само еден Златан, но откако неодамна кошаркарот Нихад Џедовиќ реши да ја пушти косата, тој изгледа како...
СПОРТ

Златан Ибрахимовиќ: Неверојатен старт на животот во Калифорнија

Ferad Aruc
Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ вели дека е благодарен што повторно игра фудбал, уживајќи во „лудиот старт“ на животот во Калифорнија. Ибрахимовиќ во...
ЗАБАВА

Златан Ибрахимовиќ фотографиран денеска во Штип?

admin
Според читател на порталот Поглед.мк, светски познатиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ денеска е забележан во градот Штип, каде што истиот е и сместен во нов елитен...
Uncategorized

Ибрахимовиќ е успешно опериран- ќе му се врати на фудбалот

admin
35-годишниот Ибрахимовиќ заработи оштетување на вкрстените лигаменти на мечот со Андерлехт, повреда поради која го пропушта преостанатиот дел од сезоната, а се стравуваше дека можеби...