vesti24.mk

Tag : Златарево

ВЕСТИ

Цел граничен премин опожарен: Се пропуштаат само патнички возила, товарниот сообраќај во прекин

admin
На граничниот премин Ново Село – Златарево на македонско-бугарската граница поради вчерашниот пожар, во кој изгоре административната зграда од бугарска страна, се пропуштаат само патнички...