vesti24.mk

Tag : златен глобус

ЗАБАВА

Доделувањето „Златен глобус“ преместено за февруари

admin
Свеченоста на доделувањето на наградите „Златен глобус“ ќе се спроведе во февруари 2021 година, соопштија организаторите на официјалната интернет-страница. „Утврден е нов датум за 78-та...
ЗАБАВА

Говор кој ја шокираше јавноста: По освоениот Златен глобус, им се заблагодари на сопругата и љубовницата

Ferad Aruc
Еван Мекгрегор вчеравечер доби Златен глобус за најдобар актер, за улогата во серијата “Fargo”, а за неговиот победнички говор зборува целиот интернет. Имено, познатиот актер...