vesti24.mk

Tag : златен денар

ЗАБАВА

ФОТО: Средновековен златен денар понуден на аукција за 1,6 милиони фунти

admin
Ретка средновековна монета – златен денар, што му припаѓал на пророкот Мухамед, е ставен на аукција во Лондон. Паричката датира од 732 година. Почетната цена...