vesti24.mk

Tag : Златко Славенски

ВЕСТИ КУЛТУРА

Комеморација за режисерот Златко Славенски на ФДУ

admin
Факултетот за драмски уметности денеска напладне ќе одржи комеморација за нивниот професор, режисерот Златко Славенски, кој ненадејно почина во понеделникот. Славенски е роден во 1966...